Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
952316

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Hledáme budoucího kolegu/kolegyni pro výuku na   

2. stupni ZŠ Jelínkova 1 s nástupem od příštího školního roku 2019/2020. Aprobace pro nás není nejdůležitějším kritériem, upřednostňujeme spíše osobnostní vlastnosti uchazeče. Kvalifikace pro výkon povolání učitele je však nezbytná. Nabízíme možnost zajistit služební byt.

Dále hledáme, od příštího školního roku, pedagoga na částečný úvazek pro výuku Aj s aprobací pro 1. nebo 2. stupeň.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vedení školy

Hlasy žáků v domově pro seniory

V pondělí 17. prosince se snad definitivně stalo dnem znovuzrození kdysi započaté tradice, kdy zpívající žáci naší základní školy přijeli svými vánočními písněmi vykouzlit snad i jen nepatrný úsměv ve tváři se vzpomínkou na krásu Vánoc těm, kteří je z různých zdravotních i osobních důvodů nemohou trávit v rodinném kruhu spolu se svými nejbližšími a jsou tady plně odkázáni na potřebnou pomoc.

A tak se jídelnou Domova po seniory v Dolní Moravici rozezněly ty nejkrásnější a nejznámější z vánočních koled, které snad připomněly přítomným posluchačům (v tento den však především přítomným posluchačkám) v probíhajícím předvánočním čase tolik potřebnou touhu se zastavit, ohlédnout se již za velkou částí jejich života, zavzpomínat na ty nejkrásnější chvíle, které ještě prožívali se svými rodinami.

Na chvíle, ve kterých se stal rozsvícený stromeček tím nejdůležitějším bodem ve vesmíru, kam upínaly své oči všechny přítomné generace a prostřednictvím rozzářených očí těch nejmladších se tak mohli zbavit alespoň na zlomek věčnosti neúprosného koloběhu žití.

Ne, ani tehdy nemělo jít jen o dárky, ale především o uvědomění si pospolitosti a života patřícího někomu. Jak krásné a upřímné bylo právě zde sledovat žáky, jejichž život je ještě velmi blízko startovní čáry, jejichž oči už v průběhu vystoupení jen těžce mohly zapřít slzy dojetí, slzy uvědomění.

Jak krásný to byl střet generací, střet bezstarostnosti s bezmocí, střet myšlenek, vzpomínek i ideálů. Samozřejmě je také nutno na tomto poděkovat všem žákům, kteří se tohoto vystoupení zúčastnili jako sbor a hudební doprovod. Stejný dík patří i panu učiteli Janu Krekáňovi, který s žáky celý program připravil.

Mgr. Ivo Janoušek

Multimediální učebna

Jste zde:
„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich