Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
952322

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Hledáme budoucího kolegu/kolegyni pro výuku na   

2. stupni ZŠ Jelínkova 1 s nástupem od příštího školního roku 2019/2020. Aprobace pro nás není nejdůležitějším kritériem, upřednostňujeme spíše osobnostní vlastnosti uchazeče. Kvalifikace pro výkon povolání učitele je však nezbytná. Nabízíme možnost zajistit služební byt.

Dále hledáme, od příštího školního roku, pedagoga na částečný úvazek pro výuku Aj s aprobací pro 1. nebo 2. stupeň.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vedení školy

Opava, divadlo a Babička dršňačka

…drsný kraj…drsní lidé…a ke všemu ještě i drsná babička v podání členů činohry Slezského divadla v Opavě. Tak nějak vypadal pro necelou padesátku žáků naší školy sedmý prosincový den mimo školní lavice. Právě v krásném prostředí opavského divadla mohli někteří osmáci a deváťáci spatřit divadelní adaptaci kultovní knížky pro děti a mládež Babička drsňačka z pera proslulého britského autora Davida Walliamse.

 

Jde o skutečně bláznivou komedii, kterou režisér spolu se scénografem posunul do podoby jevištního komiksu. Celá inscenace již pojetím samotné scény a tváří jednotlivých postav vychází vstříc vkusu dnešní mládeže. Představení tak bylo protknuto mnoha obraty patřícími především dnešní mládeži. Takto nenásilně se mohli snáze ztotožnit s dějem i prostřednictvím hudby, která v některých okamžicích dokonce některé žáky přiměla k náznakům jejich tanečních rapových kreací.

Přestože je hra určena dětem a mládeži do 18 let, určitě osloví i střední i starší generaci, tedy rodiče a prarodiče. 
Velmi jednoduchý příběh o jedenáctiletém chlapci Benovi, který žije s rodiči posedlými společenským tancem a sledování televizního pořadu Stardance. Ben nesnáší svoji babičku a pravidelné páteční návštěvy u ní. Děj hry se začne dramaticky rozvíjet v okamžiku, kdy Benova babička zaslechne telefonát Bena rodičům, ve kterém její vnuk propadá v zoufalství z toho, aby už k babičce nikdy ani na chvíli nemusel, že je to strašná nuda a navíc musí jíst jídlo, ze kterého se mu zvedá žaludek. Kapusta na všechny možné i nemožné způsoby není strava blízká stravovacím návykům pubertálního vnuka. Vše se tímto okamžikem proměnilo. Babička se rozhodne rozhodně jednat. Výsledkem je napínavý děj protkaný řadou komických situací.
Herce vede k mírné groteskní nadsázce. Jednotlivé situace dovádí k pointám, celek jako takový člení do krátkých epizod převážně s humorným vyzněním. Umně však pracuje i s vážnější rovinou – nechybí dojemné okamžiky upozorňující na osamění starších lidí, když na ně jejich děti a vnuci nemyslí. V ději je i vedlejší linie nepochopení zájmu dítěte ze strany jeho rodičů. A chvílemi se tak v očích mnoha diváků objevily i slzy, které snad alespoň těm senzitivnějším mohou právě z tohoto divadelního zážitku ukázat i druhou rovinu života. Rovinu ukazující existenci i jiné věkové skupiny, které už není pod dvacet.

Věřím, že nejen pro mě byla tato hra jedním z nejhezčích představení, která za dobu existence našich školních cest za divadlem byla žákům nabídnuta.

Mgr. Ivo Janoušek

Multimediální učebna

Jste zde:
„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich