Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
922180

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Ve čtvrtek 21. března se konají 

konzultační hodiny.

Podrobnější informace v levém Menu (Konzultační hodiny) nebo na tomto odkaze:

           Konzultační hodiny 2018-2019

      Heslo všichni rodiče obdrželi přes elektronickou ŽK. 

 

Data naší školy napadena kryptovirem

Vážené kolegyně, vážení kolegové, vážení rodiče a zákonní zástupci,

v pátek 8.3.2019 byla elektronická data naší školy napadena kryptovirem.

V souladu s pravidly o ochraně osobních údajů Vás tímto o situaci informujeme a sdělujeme, že data byla uložena na sdíleném serverovém disku, kde byla šifrována. Tedy data nebyla nikým zneužita a neopustila datová úložiště školy.

Aktuálně dochází k nápravě daného stavu.

Mgr. Vlastimil Baran

Opava, divadlo a Babička dršňačka

…drsný kraj…drsní lidé…a ke všemu ještě i drsná babička v podání členů činohry Slezského divadla v Opavě. Tak nějak vypadal pro necelou padesátku žáků naší školy sedmý prosincový den mimo školní lavice. Právě v krásném prostředí opavského divadla mohli někteří osmáci a deváťáci spatřit divadelní adaptaci kultovní knížky pro děti a mládež Babička drsňačka z pera proslulého britského autora Davida Walliamse.

 

Jde o skutečně bláznivou komedii, kterou režisér spolu se scénografem posunul do podoby jevištního komiksu. Celá inscenace již pojetím samotné scény a tváří jednotlivých postav vychází vstříc vkusu dnešní mládeže. Představení tak bylo protknuto mnoha obraty patřícími především dnešní mládeži. Takto nenásilně se mohli snáze ztotožnit s dějem i prostřednictvím hudby, která v některých okamžicích dokonce některé žáky přiměla k náznakům jejich tanečních rapových kreací.

Přestože je hra určena dětem a mládeži do 18 let, určitě osloví i střední i starší generaci, tedy rodiče a prarodiče. 
Velmi jednoduchý příběh o jedenáctiletém chlapci Benovi, který žije s rodiči posedlými společenským tancem a sledování televizního pořadu Stardance. Ben nesnáší svoji babičku a pravidelné páteční návštěvy u ní. Děj hry se začne dramaticky rozvíjet v okamžiku, kdy Benova babička zaslechne telefonát Bena rodičům, ve kterém její vnuk propadá v zoufalství z toho, aby už k babičce nikdy ani na chvíli nemusel, že je to strašná nuda a navíc musí jíst jídlo, ze kterého se mu zvedá žaludek. Kapusta na všechny možné i nemožné způsoby není strava blízká stravovacím návykům pubertálního vnuka. Vše se tímto okamžikem proměnilo. Babička se rozhodne rozhodně jednat. Výsledkem je napínavý děj protkaný řadou komických situací.
Herce vede k mírné groteskní nadsázce. Jednotlivé situace dovádí k pointám, celek jako takový člení do krátkých epizod převážně s humorným vyzněním. Umně však pracuje i s vážnější rovinou – nechybí dojemné okamžiky upozorňující na osamění starších lidí, když na ně jejich děti a vnuci nemyslí. V ději je i vedlejší linie nepochopení zájmu dítěte ze strany jeho rodičů. A chvílemi se tak v očích mnoha diváků objevily i slzy, které snad alespoň těm senzitivnějším mohou právě z tohoto divadelního zážitku ukázat i druhou rovinu života. Rovinu ukazující existenci i jiné věkové skupiny, které už není pod dvacet.

Věřím, že nejen pro mě byla tato hra jedním z nejhezčích představení, která za dobu existence našich školních cest za divadlem byla žákům nabídnuta.

Mgr. Ivo Janoušek

Multimediální učebna

Jste zde:
„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich