Školní družina v pátek 28. června

V pátek 28. června / den vysvědčení / je provoz školní družiny od 6.00 - 11.30 hod. Obědy se vydávají od 10.30 hod. Děkujeme Vám za spolupráci a přejeme pohodové prázdniny a dovolenou.

Kolektiv vychovatelek

Požadavky na sešity v příštím školním roce 2019/2020

Požadavky na sešity 2019/2020 (PDF)

„DEN S NĚMČINOU“– letos v Olomouci.

Po loňské vydařené akci „Šprechtíme v Ostravě jsme i letos využili nabídky Goethe-Institutu a zúčastnili se dne 20.11.2018 s žáky 7. ročníků motivačního projektu „DEN S NĚMČINOU V OLOMOUCI.“

Vše probíhalo v prostorách Pevnosti poznání - v prvním interaktivním muzeu popularizace vědy na střední Moravě.

Děti si nejdříve mohly v expozici „Rozum v hrsti“procvičit své vědomosti a dovednosti z přírodovědných předmětů, vstoupit do osmimetrové makety lidského mozku, zahrát 3D piškvorky, řešit logické úkoly i zapeklité hlavolamy a šifry. Někteří odvážlivci vyzkoušeli jednu z nejoblíbenějších atrakcí muzea - přístroj, který se používá i na Mezinárodní vesmírné stanici – tzv. gyroskop.

Potom jsme se odebrali do sálu, kde jsme se spolu s žáky jiných škol a zástupci Goethe-Institutu zúčastnili výchovného koncertu populárníhoněmeckého zpěváka Uwe Kaa.

Byl to skvělý motivační program pro žáky, kteří se začínají učit další cizí jazyk i pro začátečníky, kteří se již německy učí.

Těšíme se za rok na další pokračování!

Mgr. Jana Pupíková

DALŠÍ FOTKY

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde