Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
922164

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Ve čtvrtek 21. března se konají 

konzultační hodiny.

Podrobnější informace v levém Menu (Konzultační hodiny) nebo na tomto odkaze:

           Konzultační hodiny 2018-2019

      Heslo všichni rodiče obdrželi přes elektronickou ŽK. 

 

Data naší školy napadena kryptovirem

Vážené kolegyně, vážení kolegové, vážení rodiče a zákonní zástupci,

v pátek 8.3.2019 byla elektronická data naší školy napadena kryptovirem.

V souladu s pravidly o ochraně osobních údajů Vás tímto o situaci informujeme a sdělujeme, že data byla uložena na sdíleném serverovém disku, kde byla šifrována. Tedy data nebyla nikým zneužita a neopustila datová úložiště školy.

Aktuálně dochází k nápravě daného stavu.

Mgr. Vlastimil Baran

Stoleté výročí republiky

Na mnoha místech České republiky už delší či kratší čas probíhá mnoho akcí připomínajících rok 1918, kdy po rozpadu mocnářství vznikla samostatná Československá republika. A po připočtení jednoho sto let se najednou ocitneme v současnosti, v České republice roku 2018, tedy v časech právě probíhajících. Dostaneme do roku oslav stoletého jubilea, kterého by se chtěl dožít jistě nejeden z nás. V plné síle, kráse a mladosti. Někdy možná i bláznivé nerozvážnosti. A snad někdy i s omluvitelnými nedostatky vyplývajícími ze samé radosti opojně plynoucího života.

 

Sto let je pro člověka doba neuvěřitelně dlouhá. Sto let je vlastně mnoho úplně na vše. Lze během uhánějícího času prožít mnohé. První krůčky, první nesmělá slůvka, první ještě nesmělejší lásky, hraniční dobu dospělosti otevírající nových dveří poznání. A vše následující plyne přesně tak, jak člověku dáno je osudem, vlastním přičiněním, snad někdy sám člověk je vůdcem skutečnosti. A dny plynou, děje se krásné, nehezké mávnutím ruky se snažíme odehnat do zapomenutí. To všechno je tolik podobné našemu kdysi rodícímu se státu. Také prošel mnohým, poučil se a snad se stane po oslavách století moudrým mužem, který tolik viděl, tolik zažil a tolik si toho pamatuje.

Tak tedy vzpomíná nejen on, ale i mnohá místa republiky v sobě nesou hrdinskou vzpomínku časů dávno uplynulých.

Jedním z těchto míst vzpomínek je i místní základní škola. V prostorách budovy na Jelínkově ulici vznikla na počest výročí výstava připomínající důležité mezníky a důležitá jména toho všeho, co stojí za zavzpomínání. Aby nejen žáci, ale i učitelé mohli někdy s úsměvem na tváři se podívat zpět na chvíle, které jsou v dosahu jejich paměti. Aby mohli i žáci se zastavit, prohlédnout a třeba i přečíst něco, co běžně uniká jejich zájmům. A kromě vzpomínek písemných si prohlédnout i vystavené předměty dokumentující různá období. Předměty možná nikdy nespatřené. Prostě snad i těm nejmladším je výstava cenným vstupem do stoleté minulosti.

Pokud by se snad někteří z čtenářů tohoto příspěvku chtěli na výstavu podívat, vedení školy jim ve čtvrtek 25. 10. a v pátek 26. 10. v době do 17. 00 hodin umožní vstoupit na půdu školy a rozšířit snad počet těch, kteří považují výstavu za zdařilou, hezkou a poučnou.

 Mgr. Ivo Janoušek

Multimediální učebna

Jste zde:
„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich