Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
952295

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Hledáme budoucího kolegu/kolegyni pro výuku na   

2. stupni ZŠ Jelínkova 1 s nástupem od příštího školního roku 2019/2020. Aprobace pro nás není nejdůležitějším kritériem, upřednostňujeme spíše osobnostní vlastnosti uchazeče. Kvalifikace pro výkon povolání učitele je však nezbytná. Nabízíme možnost zajistit služební byt.

Dále hledáme, od příštího školního roku, pedagoga na částečný úvazek pro výuku Aj s aprobací pro 1. nebo 2. stupeň.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vedení školy

Stoleté výročí republiky

Na mnoha místech České republiky už delší či kratší čas probíhá mnoho akcí připomínajících rok 1918, kdy po rozpadu mocnářství vznikla samostatná Československá republika. A po připočtení jednoho sto let se najednou ocitneme v současnosti, v České republice roku 2018, tedy v časech právě probíhajících. Dostaneme do roku oslav stoletého jubilea, kterého by se chtěl dožít jistě nejeden z nás. V plné síle, kráse a mladosti. Někdy možná i bláznivé nerozvážnosti. A snad někdy i s omluvitelnými nedostatky vyplývajícími ze samé radosti opojně plynoucího života.

 

Sto let je pro člověka doba neuvěřitelně dlouhá. Sto let je vlastně mnoho úplně na vše. Lze během uhánějícího času prožít mnohé. První krůčky, první nesmělá slůvka, první ještě nesmělejší lásky, hraniční dobu dospělosti otevírající nových dveří poznání. A vše následující plyne přesně tak, jak člověku dáno je osudem, vlastním přičiněním, snad někdy sám člověk je vůdcem skutečnosti. A dny plynou, děje se krásné, nehezké mávnutím ruky se snažíme odehnat do zapomenutí. To všechno je tolik podobné našemu kdysi rodícímu se státu. Také prošel mnohým, poučil se a snad se stane po oslavách století moudrým mužem, který tolik viděl, tolik zažil a tolik si toho pamatuje.

Tak tedy vzpomíná nejen on, ale i mnohá místa republiky v sobě nesou hrdinskou vzpomínku časů dávno uplynulých.

Jedním z těchto míst vzpomínek je i místní základní škola. V prostorách budovy na Jelínkově ulici vznikla na počest výročí výstava připomínající důležité mezníky a důležitá jména toho všeho, co stojí za zavzpomínání. Aby nejen žáci, ale i učitelé mohli někdy s úsměvem na tváři se podívat zpět na chvíle, které jsou v dosahu jejich paměti. Aby mohli i žáci se zastavit, prohlédnout a třeba i přečíst něco, co běžně uniká jejich zájmům. A kromě vzpomínek písemných si prohlédnout i vystavené předměty dokumentující různá období. Předměty možná nikdy nespatřené. Prostě snad i těm nejmladším je výstava cenným vstupem do stoleté minulosti.

Pokud by se snad někteří z čtenářů tohoto příspěvku chtěli na výstavu podívat, vedení školy jim ve čtvrtek 25. 10. a v pátek 26. 10. v době do 17. 00 hodin umožní vstoupit na půdu školy a rozšířit snad počet těch, kteří považují výstavu za zdařilou, hezkou a poučnou.

 Mgr. Ivo Janoušek

Multimediální učebna

Jste zde:
„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich