Ples Základní školy Rýmařov

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

14. února se konal v SVČ Rýmařov ples Základní školy Rýmařov.

Úvod plesu patřil našim žákům devátých ročníků, kteří ho zahájili předtančením. Ukázali nám, co vše se naučili v tanečním kurzu, který navštěvovali od září do prosince. Musím říci, že to bylo velmi pěkné (můžete zhlédnout na videu uvnitř článku).

Jazyková animace v rámci projektu Němčina nekouše Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem (video)

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

Na pozvání školy nás v pátek 22.11.2019 navštívila jazyková animátorka paní Mgr.Simona Pöder Innerhofer, Ph.D., žijící ve Vídni, a mimo jiné, vyučující na Masarykově univerzitě v Brně. V průběhu celého vyučování se postupně věnovala žákům 7.- 9. ročníků.

Kytice v Opavě

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

Podzimní čas, ač zalitý sluncem, pravděpodobně nevyzývá ke sběru čerstvě rozkvetlé kytice, ale opavské divadlo dalo nabídku stovce našich žáků spatřit jevištní zpracování televizní podoby  Erbenovy Kytice, kterou mnozí mohou znát zatím jen z filmové podoby v režii F. A. Brabce. Zde se pak nabídla žákům zkušenost porovnat realizaci s pomocí moderní filmové techniky a jakési osobnější až intimní podoby ztvárněné na prknech znamenajících svět.