Upozornění v souvislosti s omezením provozu škol

1. V závislosti na vyhlášení nouzového stavu vládou ČR nebude na naší škole počínaje 16. 3. 2020 probíhat výuka žáků, a to až do odvolání. Od 16. do 18.3. 2020 pošlou učitelé informace k domácí přípravě dětí přes elektronickou žákovskou knížku nebo emailem.
2. Ve stejnou dobu nebude zajištěno stravování dětí ve školní jídelně.
3. Pokud bude někdo z rodičů potřebovat vystavit OČR (Ošetřování člena rodiny), může se telefonicky obrátit na paní G.Šimkovou v kanceláři školy na Jelínkově 1, (tel: 554255111).
4. Tělocvičny a jídelna budou zavřeny do 24.3. 2020

Další informace budeme dále zveřejňovat v závislosti na vývoji situace.

Vedení ZŠ Rýmařov, Jelínkova 1

Pokyny k Zápisu do 1. tříd

Základní škola Rýmařov, Jelínkova 1

Zápis dětí do 1.roč. pro školní rok 2020/2021

Vážení rodiče,

v souvislosti s mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví a vlády ČR k ochraně obyvatelstva před rozšířením onemocnění COVID-19 vydalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy opatření k organizaci zápisu pro školní rok 2020/2021.

Zápis do Základní školy Rýmařov, Jelínkova 1 bude probíhat bez přítomnosti dětí od 7. 4. do 24. 4. 2020. Zákonní zástupci podají řádně vyplněnou přihlášku k zápisu bez osobní přítomnosti ve škole několika způsoby, buď do datové schránky školy, emailem s elektronickým podpisem, poštou nebo osobně do poštovní schránky školy na budově ZŠ Jelínkova 1, Rýmařov.

Rodiče, kteří budou žádat o odklad školní docházky, ve stejném období a stejnou formou doručí vyplněné formuláře k odkladu, tj. žádost o odklad školní docházky, vyjádření školského poradenského zařízení /PPP,SPC/ a vyjádření dětského lékaře.

Pokud poradenské zařízení z časových důvodů vyjádření nevydá, správní řízení o zápisu se v těchto případech přeruší do doby vydání doručení školského poradenského zařízení.

Formuláře si mohou rodiče stáhnout na webových stránkách školy www.zsrymarov.cz – zápis do 1.ročníku.

vedení ZŠ Rýmařov, Jelínkova 1

Dokumenty: Žádost o odkladŽádost o přijetí

Výuka online

On-line výuka
Vážení rodiče, žáci, od pondělí 30. března 2020 začíná na naší škole on-line výuka. Odpovědnost za výuku přebírá zase v co největší míře škola a naši učitelé.
Výuka bude probíhat podle stanoveného rozvrhu v lekcích. Rozvrh se dozvíte zde na webu (Rozvrhy tříd - pdf ) a prostřednictvím třídních učitelů, kteří rozvrh zašlou na školní účty žáků.
Výuka bude probíhat dle následujícího časového harmonogramu:
1. stupeň - každý den v týdnu:
  • 1. lekce 8,30 - 8,55 /platí pro 1.- 5.roč./
  • 2. lekce 9,30 - 9,55 /platí pro 1.- 5.roč./
  • 3. lekce 10,30 - 10,55 / platí pro 3. - 5.roč./
2. stupeň - každý den v týdnu:
  • 1. lekce 9,00 - 9,25
  • 2. lekce 10,00 - 10,25
  • 3. lekce 11,00 - 11,25
  • 4. lekce 12,00 - 12,25
Pozn. Pozor, v nových rozvrzích on-line výuky jsou uvedeny časy nastavené pro běžnou (prezenční) výuku a ty v tuto chvíli NEPLATÍ!
Řiďte se výše uvedeným harmonogramem. Jedna lekce trvá vždy 25 minut.

Důležité:
Pro on-line výuku je nezbytné používat školní žákovský účet, tedy Gmail ve tvaru Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Do účtu se žáci měli během tohoto týdne přihlásit dle pokynů v Bakalářích.
Dále bude třeba mít připojení na internet a při ruce některé z chytrých zařízení:
    - PC (nejlépe vybavené web kamerou - není nezbytná, mikrofonem, reproduktory nebo sluchátky),
    - notebook - většinou má web kameru i reproduktory integrované v sobě,
    - tablet android nebo iPad - mají v sobě kameru i mikrofon,
    - mobil - není příliš vhodný pro malé zobrazení, ale není-li jiná možnost, dá se použít.

Další informace budeme přidávat průběžně.

Vážení rodiče, žáci, prosíme Vás o trpělivost a toleranci při zavádění nových systémů do praxe.

Budete-li mít nějaké dotazy, kontaktujte prosím třídní učitele na mailu.

Mgr. Jan Jablončík
ZŠ Rýmařov, Jelínkova 1
Rýmařov 795 01
IČO 00852635

Ples Základní školy Rýmařov

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

14. února se konal v SVČ Rýmařov ples Základní školy Rýmařov.

Úvod plesu patřil našim žákům devátých ročníků, kteří ho zahájili předtančením. Ukázali nám, co vše se naučili v tanečním kurzu, který navštěvovali od září do prosince. Musím říci, že to bylo velmi pěkné (můžete zhlédnout na videu uvnitř článku).

Jazyková animace v rámci projektu Němčina nekouše Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem (video)

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

Na pozvání školy nás v pátek 22.11.2019 navštívila jazyková animátorka paní Mgr.Simona Pöder Innerhofer, Ph.D., žijící ve Vídni, a mimo jiné, vyučující na Masarykově univerzitě v Brně. V průběhu celého vyučování se postupně věnovala žákům 7.- 9. ročníků.

Kytice v Opavě

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

Podzimní čas, ač zalitý sluncem, pravděpodobně nevyzývá ke sběru čerstvě rozkvetlé kytice, ale opavské divadlo dalo nabídku stovce našich žáků spatřit jevištní zpracování televizní podoby  Erbenovy Kytice, kterou mnozí mohou znát zatím jen z filmové podoby v režii F. A. Brabce. Zde se pak nabídla žákům zkušenost porovnat realizaci s pomocí moderní filmové techniky a jakési osobnější až intimní podoby ztvárněné na prknech znamenajících svět.