Spřátelené weby

Počet zobrazených článků
942194

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Ve čtvrtek 23. května se konají 

konzultační hodiny.

Podrobnější informace v levém Menu (Konzultační hodiny) nebo na tomto odkaze:

           Konzultační hodiny 2018-2019

      Heslo všichni rodiče obdrželi přes elektronickou ŽK. 

 

Hledáme budoucího kolegu/kolegyni pro výuku na   

2. stupni ZŠ Jelínkova 1 s nástupem od příštího školního roku 2019/2020. Aprobace pro nás není nejdůležitějším kritériem, upřednostňujeme spíše osobnostní vlastnosti uchazeče. Kvalifikace pro výkon povolání učitele je však nezbytná. Nabízíme možnost zajistit služební byt.

Dále hledáme, od příštího školního roku, pedagoga na částečný úvazek pro výuku Aj s aprobací pro 1. nebo 2. stupeň.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vedení školy

Návštěva přátel z Polska

Jak velí již zavedená tradice, s příchodem jara a pěkných slunečních dní, vyrážíme na výlet do polského Ozimku, nebo naopak- děti z Ozimku přijíždějí k nám, a nejinak to bylo 25. dubna, kdy jsme se opět ocitli v roli hostitelů.

Tentokrát šlo o setkání našich družebních škol v rámci projektu Hory a lidé očima dětí /Góry i ludzie oczami dzieci, který je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Projekt má dvě části a tato dubnová, jarní, byla vyladěná sportovně, protože naše škola je rovněž úspěšnou pořadatelkou okresního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, projektu pro děti se zájmem o pohyb a sport, a tak jsme v ní chtěli kamarádům z Polska toto sportovní klání přiblížit.

SHLÉDNOUT DALŠÍ FOTO Z AKCE

Ti již od podzimu trénovali disciplíny, které jsme jim předvedli, aby se s námi mohli zúčastnit symbolického předkola a změřit si svou zdatnost dle parametrů této specifické soutěže. Ale nepředbíhejme.

Nejprve jsme se ve čtvrtek, po přivítání, vydali na eko-farmu do Stránského, kde jsme zhlédli makety technických staveb poháněných vodou, ukázku pročesávání vlny na bubnové česačce, kterou jsme si mohli i vlastnoručně vyzkoušet, ale hlavně spoustu hospodářských zvířat – koně, krávy a stádečko ovcí utěšeně rozrostlé o letošní téměř čtyři desítky jehňat. Zúčastnili jsme se také výroby sýra, a byl moc dobrý!

Po společném obědě jsme si vyšlápli na Uhlířský vrch, odkud je krásná vyhlídka do širého okolí- na jesenické hory. To byl kouzelný pohled hlavně pro naše přátele z Ozimku, jejichž městečko leží v rovině (a jeho okolí nápadně připomíná naši Hanou).

A tak jsme si hory hned také vyfotili a namalovali. Slunce hřálo a vůbec se nám nechtělo odcházet, ale blížila se neúprosně pátá a my měli zamluveny vodní radovánky v Aquacentru v Bruntále.

Tam jsme – rovněž tradičně, využili všech kratochvílí, které místní zařízení skýtá a později, posíleni večeří, jsme vyjeli nazpět do Rýmařova a do Staré Vsi, kde byli naši kamarádi ubytováni.

V pátek 26. dubna ráno, brzy po osmé hodině, bylo již vše připraveno, včetně počasí, které bylo stejně krásné, ne-li krásnější, jako předešlého dne.

Pro kluky a holky byl na školním atletickém stadionu přichystán tradiční pětiboj, zahrnující dvouminutové přeskoky přes švihadlo a klikování, hod medicinbalem, trojskok a na závěr volitelná disciplína – běh na 1000m nebo driblink s míčem.

Soutěžilo se v mezinárodních česko-polských smíšených družstvech vždy po 6-7 závodnících, do kterých byli spravedlivě vybráni kluci i holky různého věku.

Výborně jsme si to užili, a poněkud utrmáceni, jsme po ukončení sportovní části dne společně poobědvali, abychom se odpoledne opět sešli ve škole k slavnostnímu vyhlášení vítězů a předání cen. Pak ale nezbylo než se rozloučit, nás čekal zasloužený relax, naši hosté se ale ještě prošli po Rýmařově, navštívili Info centrum a pak už je také čekala cesta domů.

A tak se společně těšíme na podzim, kdy je naplánovaná část druhá – tentokrát výtvarná. Na shledanou v září!

Za realizační tým Petra Mízová

PROJEKT Hory a lidé očima dětí /Góry i ludzie oczami dzieci

Reg.číslo CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_009/0001587

JE SPOLUFINANCOVÁN Z PROSTŘEDKŮ EVROPSKÉHO FONDU PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ (ERDF)

Článek o akci na polské straně je zde:

https://psp1.ozimek.pl/47-z-zycia-szkoly/512-aktualnosci/23526-projekt-miedzynarodowy-gory-i-ludzie-oczami-dzieci.html#ak23526

SHLÉDNOUT DALŠÍ FOTO Z AKCE

 

Multimediální učebna

Jste zde:
„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde