Spřátelené weby

Počet zobrazených článků
1006696

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Výlet do Ozimku


Se začátkem školního roku byl tentokrát spojen první počin naší partnerské spolupráce, výlet do polského Ozimku, který se konal ve dnech 14. a 15. září.

Letošní setkání se odbylo v rámci projektu "NIC O NAS, BEZ NAS - ROSNĄ NAM MŁODZI SAMORZĄDOWCY" (Už nic o nás bez nás - rostou nám mladí samosprávci), projektu, který je spolufinancován z fondu EU, a jehož úkolem je mmj. seznámit účastníky z obou partnerských škol s tím, jak funguje státní samospráva.

Proto se hned první tvůrčí dílna odbyla v reprezentačním sále Úřadu města Ozimku, kde se děti setkaly a besedovaly se starostou, místostarostou, předsedou městské rady a tajemnicí úřadu.

Ti dětem vysvětlili, v čem spočívá samospráva, co je na jejich práci nejtěžší, pohovořili o čestných a zasloužilých občanech města Ozimku a o mezinárodním partnerství měst Ozimku a Rýmařova.

Právě za zásluhy o rozvoj tohoto partnerství, ale nejen za něj, byli v minulosti oceněni titulem Čestný obyvatel Ozimku i osobnosti rýmařovské politické a kulturní sféry – pánové Ing. Milan Kropáč, Ing. Jaroslav Kala, Ing. Pavel Kolář a Ing. Petr Klouda, kteří obdrželi symbolický zlatý klíč od pomyslných bran města.

Děti se aktivně zapojily do besedy, odpovídaly na kvízové otázky týkající se města Ozimku a předkládaly své vize na téma-„ co bych vylepšil/la na mém městě“.

Na procházce Ozimkem jsme si potom mohli prohlédnout zajímavá a památná místa, spojená s historií, ale i současností města.

Po obědě v restauraci Nova jsme tento blok završili lekcí kreslení na téma "OZIMEK-RÝMAŘOV- Tady bydlím, tady se učím i bavím“. Vybrat nejhezčí práce bylo nad lidské síly, hodnotící měli jen tři hlasovací lístky a pěkných, opravdu vydařených prací, bylo moc.

Vítězům předal diplomy a ceny starosta města Ozimku pan Jan Labus a pak už nás čekalo sportovní klání v tělocvičně. Máme totiž v plánu pozvat děti z Ozimku, aby se s námi účastnili soutěže OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů), kterou budeme na jaře v r. 2019 tradičně pořádat, a tak bylo záhodno vyzkoušet si soutěžní disciplíny, čehož se děti – soutěžící i fandové, zhostily s obrovským elánem a nadšením. Po dobré práci následovala večeře a zasloužený odpočinek, a tak jsme se s naší skupinou přesunuli do Juraparku v Krasiejowě, kde jsme byli ubytováni.

Tento skvost místního regionu, na který se těšili všichni účastníci, opět nezklamal.

V sobotu, hned po snídani jsme si společně s kamarády prohlédli Pavilon evoluce člověka a pak tunelem času odletěli na návštěvu do pravěku. Ani tentokrát jsme nevynechali plácek zábavy s kolotočem, obří houpačkou, housenkovou dráhou a dalšími atrakcemi, 5D kino, Oceanárium a naučnou stezkou s více než dvěma sty maketami dinosaurů. Přátelé se o nás pěkně starali a dostali jsme také mnoho dárečků a dobrot. Počasí nám přálo a jedinou věcí, které nám bylo opravdu líto, byl den nachýlený ke svému konci a náš odjezd domů.

Slíbili jsme si, že se brzy uvidíme a museli jsme se loučit.

Na fiktivní šňůrce našich setkání přibyl další hezký korálek. Děkujeme, přátelé!

Poděkování patří také všem dětem, jejich rodičům, kolegům za pomoc a čas, který těmto projektům věnují, i vedení obou škol a rovněž zastupitelům našich spřátelených měst za stáletrvající podporu.

Petra Mížová

A prohlédněte si také fotografie, a co o našem setkání píší na webu školy v Ozimku:

https://psp1.ozimek.pl/47-z-zycia-szkoly/512-aktualnosci/21374-rosna-nam-mlodzi-samorzadowcy.html#ak21374

 

 

 

 

 

Multimediální učebna

Jste zde: