Okresní florbalová liga žáků 1. a 2. kolo

V listopadu a prosinci odstartoval prvními dvěma turnaji zbrusu nový sportovní podnik pro mladé florbalisty. Iniciátorem Okresní florbalové ligy je pan Jan Czasch a Základní škola Karlovice ve spolupráci s florbalovým klubem Air Force. Soutěže se účastní šest vybraných základních škol a každé ligové kolo se odehrává ve formě turnaje. Turnaje pořádá jednou za měsíc jedna z přihlášených škol. První dvě ligová kola byla odehrána v Břidličné a v Karlovicích. Dalšími přihlášenými školami jsou ZŠ Andělská Hora, Vrbno pod Pradědem a Bruntál.

První turnaj v Břidličné přinesl možnost uvést naše nově vznikající družstvo do hry. Většina škol zvolila možnost přihlásit své nejstarší žáky, rýmařovský tým momentálně staví na několika starších oporách které jsou doplněny mladými talenty, pro které je tato liga přípravou pro následující ročníky oficiálních školních soutěží a turnajů typu ČEZ Street Hockey nebo Orion Florbal Cup. Naši školu reprezentovali brankář Vašek Vaněrek a hráči Vašek Vlásek, Jirka Turták, Marek Ryška, Honza Kolísek, Mirek Merva, Filip Holý, Aleš Janík a Michal Kaláb, řada dalších se účastnila tréninků a přípravy.

Utkání v Břidličné ukázalo, že v této soutěži nejsou slabí soupeři. Turnaj probíhal systémem dvou skupin po třech družstvech se dvěma postupujícími do semifinále.Souboje byly herně velmi vyrovnané a rozhodovala tedy bojovnost a fyzická převaha. Nejlépe si vedl domácí tým, agresivitou však tradičně vynikala Andělská Hora. Naši borci sehráli proti starším soupeřům z Vrbna a Andělské Hory velmi vyrovnané zápasy, dokázali i několikrát vstřelit vedoucí branku, přesto v důležitých zápasech podlehli a obsadili páté místo. První kolo ligy vyhrála domácí Břidličná.

Herní systém 4+1 na malém prostoru přináší při urputném nasazení řadu často nepřehledných střetů,některá utkání byla poznamenána absencí zkušenějšího rozhodčího. Další kolo ligy hrané v prosinci v Karlovicích přineslo změnu a hráči nastoupili v počtu 3+1. Ukázalo se, že hráči mají více ze hry a rozhodování bylo mnohem přehlednější. Naši kluci nastoupili do turnaje s velkým sebevědomím,což bylo výhodou na začátku hry, nicméně ke škodě v závěru, kdy zapomínali na zodpovědnost a padaly zbytečné branky, někdy i vinou nepozornosti brankáře. Opět bylo několikrát ztraceno nadějné vedení. Přesto se naše hra znatelně zvedla a v celkovém pořadí jsme poskočili o jednu příčku. Hráči mají celý leden na vyběhání vánočních cukrovinek a jiných pochoutek a v únoru jdeme s plným nasazením do dalšího kola.

K.Toman, ZŠ Rýmařov