Spřátelené weby

Počet zobrazených článků
1027190

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Oznamujeme, že ve dnech od pondělí 27.1 do čtvrtku 30.1. 2020 je z důvodů chřipkové epidemie vyhlášeno ředitelské volno. 

V pátek 31. 1. 2020 pak jsou jednodenní pololetní prázdniny. 

Vedení školy     

podrobnosti k vyhlášenému ředitelskému volnu: zde

Nabízíme použitá funkční zařízení ze školní jídelny.

El. konvektomat RETIGO 20x 1/1 Vision                      80 000,- Kč

Myčka černého nádobí                                            80 000,-Kč

Myčka bílého nádobí s automatickým posuvem       100 000,- Kč

 

Dotazy případných zájemců odpoví Bc. Jana Egidová, vedoucí školní jídelny, tel. 554255130.

Republikové finále OVOV

Začátek září patří republikovému finále OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Letos se 4.září sjelo do areálu VUT v Brně 660 žáků základních škol a nižších gymnázií, aby ve dvou dnech bojovali v desetiboji o cenné kovy. Základní školu Rýmařov Jelínkova 1 reprezentovalo družstvo tvořeno 8 žáky (Alexandra Glacnerová, Karolína Knapková, Vladimíra Černínová, Veronika Švehlová, Kryštof Kovařík, Ondřej Křenek, František Sázel, Roland Wenzel) a jednotlivci (Julie Mereďová, Tomáš Furik a Jan Kovář).

 

První soutěžní den probíhaly disciplíny: přeskok přes švihadlo, běh na 60 metrů, skok do dálky, hod medicinbalem a shyby na šikmé lavici. Rýmařovští sportovci si nevedli špatně – družstvo bylo v první desítce a jednotlivci v první polovině svých ročníků. V pátek – druhý den závodu – absolvovali dalších 5 disciplín – sed-lehy, kliky, hod míčkem, trojskok a poslední volitelnou disciplínu – běh na 1000 m nebo dvouminutový driblink nebo dvouminutové plavání. Většina našich sportovců si zvolila driblink.

V této poslední disciplíně je už únava po dvou dnech usilovného soutěžení znát, přesto všichni rýmařováci bojovali až do poslední vteřiny naplno. Jejich úsilí sice medaile nepřineslo, ale družstvo se umístilo na krásném 12. místě a nejlepší jednotlivec – Jan Kovář – obsadil 17. pozici. V rámci republikového finále OVOV probíhá souběžně s žáky i soutěž učitelů. Do sportovního zápolení s kolegy se zapojil pan učitel Karel Toman a svými skvělými výkony vybojoval 3. místo. Gratulujeme a děkujeme všem sportovcům za dobrou reprezentaci školy.

Lucie Vinohradníková

Sportovní život školy

Multimediální učebna

Jste zde: