Okresní kolo OVOV 2019

. Publikováno v OVOV.

Je to už skoro deset let, co s původní myšlenkou celorepublikového projektu OVOV poprvé přišli Robert Změlík a Roman Šebrle, olympijští šampioni v desetiboji, s cílem rozhýbat co nejvíce dětí v České republice.

Tradičním pořadatelem Odznaku všestrannosti olympijských vítězů pro okres Bruntál je dlouhodobě ZŠ Jelínkova 1 Rýmařov a letos tomu nebylo jinak. Na sportovní stadion na ulici 1. Máje se na samém konci dubna sjela družstva i jednotlivci z deseti škol, více než 150 dětí z ročníků 2004 - 2009. Akce se konala za velké podpory domácí školy, která poskytla nejen závodiště, ale uvolnila velké množství pomocníků a rozhodčích, kteří jsou pro hladký průběh nezbytní.

Soutěžilo se v pětiboji všestrannosti, který zahrnoval kliky, trojskok, hod medicinbalem, přeskoky přes švihadlo a běh na 1000m nebo driblink s basketbalovým míčem. Vítězem hlavní a nejsledovanější kategorie družstev se stali žáci a žákyně ZŠ Jelínkova 1. Sestavu tvořili Kryštof Kovařík, Ondřej Křenek, František Sázel, Roland Wenzel, Karolína Knapková, Veronika Švehlová, Karolína Peňázová a Alexandra Glacnerová. Jako jednotlivci se umístili na prvních místech ve svých ročnících Kryštof Kovařík, Tomáš Furik, Filip Krečmer, Ivana Hořínková, Julie Mereďová a Karolína Peňázová.

Druhá místa vybojovali Jan Kovář, Tomáš Vychodil, Roland Wenzel, Dominika Grussová, Tereza Papajová a Eliška Horká. Třetí místo získal Šimon Peňáz. Dalšími úspěšnými jednotlivci do desátého místa byli Jiří Palla, Ivan Kotlárik, Kvido Karvay, Vladimíra Černínová, Ema Žáková a Denisa Daňková. Družstva a jednotlivci na prvních a druhých místech postupují přímo do červnového krajského kola v Opavě, kde se rozhodne o postupu na velké Republikové finále OVOV. Všem závodníkům, organizátorům, pomocníkům a rozhodčím děkujeme a přejme početné rýmařovské výpravě na krajském finále co nejlepší výsledky,