Skvělý úspěch ZŠ Jelínkova Rýmařov v Brněnském pětiboji všestrannosti.

. Publikováno v OVOV

ZŠ Jelínkova 1 Rýmařov se v novém školním roce opět vrhla do náročné sportovní přípravy, ve které se snaží rozvíjet všestranné dovednosti našich dětí. Náročnou přípravu doma i ve škole odjeli naši žáci zúročit na Brněnský halový pětiboj všestrannosti. Ten je součástí projektu OVOV pod patronací České olympijské, a.s. Dějištěm tohoto klání se stala ve středu 7. 12. 2016 Městská hala Vodova v Brně, která přivítala 15 osmičlenných družstev převážně z Brna a okolí. Za naší školu soutěžily dvě družstva složená vždy ze 4 dívek a 4 hochů, ročníky narození 2003-2006.

Brněnský pětiboj zahrnoval hod medicinbalem vzad, trojskok, dvouminutové lehy- sedy, přeskoky přes švihadlo 4 způsoby a dribling v tzv. osmičce kolem kuželů. Po první disciplíně, trojskoku se naše družstvo A objevilo na devátém místě a družstvo B na 11 místě. Následoval hod medicinbalem, po kterém se obě družstva posunula vzhůru, družstvo A na 6 a družstvo B na 9 místo. Ale po přeskoku přes švihadlo se družstvo A vyhouplo na druhou příčku, kterou již do konce zápolení neopustilo a se ziskem 20 624 bodů skončilo na skvělém druhém místě. Družstvo B také příkladně bojovalo a nakonec se umístilo na celkově osmém místě. I v jednotlivcích jsme dosáhli na medailové umístění. Na druhém a třetím místě se v kategorii dívek ročníku 2005 umístily Karolína Knapková a Saša Glacnerová. Druzí skončili i František Sázel v kategorii hochů 2005 a Tereza Šulíková v nejstarších dívkách ročníku 2003. Oceněni jednotlivci převzali medaile a gratulaci z rukou mistryně světa v trojskoku Šárky Kašpárkové.

Za družstvo A soutěžili Jan Baran, Ondřej Baslar, Matěj Papaj, František Sázel, Ema Žáková, Lucie Tomečková, Helena Továrková a Tereza Šulíková. Družstvo B pak tvořili Lucie Škarupová, Karolína Knapková, Alexandra Glacnerová, Michaela Jahodová, Ivan Kotlárik, Milan Křepelka, Tomáš Sedlář a Jiří Palla. Čekání na konečné výsledky organizátoři závodníkům zpříjemnili exhibicí našich reprezentantů ve stolním tenise, která sklidila velký aplaus. Děti si s nimi mohli i chvíli zahrát.

Chtěl bych velmi poděkovat všem závodníkům za skvělou reprezentaci naší školy, ale i města, všem rodičům, kteří obětavě ráno v 5 hodin dorazili s dětmi na odjezd a pak si je zase v podvečer v pořádku vyzvedli, všem trenérům aerobiku, tančení, fotbalu, lyžování a jiných sportů za to, že jsou děcka na tom velmi dobře pohybově a fyzicky a že mají disciplínu a kázeň, a v neposlední řadě všem svým kolegům, kteří za nás musí často suplovat, když chybíme ve škole a jsme na sportovní akci. Dík patří samozřejmě i vedení školy za podporu a skvělé podmínky pro sport, které jsou na naší škole.

Miloslav Slouka

 

FOTKY OVOV LICHNOV: https://goo.gl/photos/krC2v1WveHXij8C4A

FOTKY OVOV BRNO: https://goo.gl/photos/peJ3iBskgysY2n7n9