Krajské kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

. Publikováno v OVOV

Po sedmé v řadě vyjeli závodníci ZŠ Jelínkova bojovat o nominaci na velké republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

 

Tato soutěž probíhá v celé ČR pod patronací bývalých i současných sportovních hvězd a osobností, z nichž nejznámější jsou zakladatelé projektu OVOV Robert Změlík a Roman Šebrle, oba olympijští šampioni v desetiboji.

Po vítězném okresním kole čekala naše družstvo i jednotlivce nesmírně těžká krajská kvalifikace v Havířově a konkurence téměř 250 závodníků z patnácti škol. Moravskoslezský kraj patřící mezi tuzemskou sportovní špičku opět představil své nejlepší výběry a očekával se urputný boj o první dvě postupová místa.

Soutěžilo se v šesti disciplínách a během velmi krátké doby bylo třeba zvládnout sprint na 60 m, tři pokusy v dálce a hodu míčkem. Následovalo dvouminutové shybování na šikmé lavici a taktéž sedy lehy po dobu dvou minut. Na závěr si závodníci vybírali mezi během na 1000 m a dvouminutovým driblinkem mezi metami. Někteří z našich žáků se republikového finále již zúčastnili, a proto se i letos rozhodli, že ze sebe v tomto horkém dni budou od začátku ždímat jen to nejlepší. Podařilo se jim nezaváhat ani v jedné disciplíně, vybičovat se za hranici osobního maxima a s velkým náskokem vyhrát soutěž družstev.

Obvykle neporazitelný severomoravský sportovní hegemon ZŠ Englišova z Opavy za nimi tentokrát zaostal o téměř tisíc bodů. Odměnou vítězům byl zlatý pohár, medaile, diplomy a gratulace od olympioničky Šárky Kašpárkové, zástupců Olympijského víceboje a města Havířova.

Největší odměnou však byla další již sedmá účast malé školy z malého města na vrcholném sportovním podniku, který se po šesti letech přesouvá z Prahy do Brna.

Na své čtvrté republikové finále se budou pilně připravovat vítězka dívek ročníku 2002 Kateřina Furiková a Karolína Ryšková, která se mezi dívkami téhož ročníku umístila na 3. místě.

Potřetí se dvoudenního desetiboje zúčastní Matyas Schwarz. Podruhé se kvalifikoval Jan Jablončík, jenž za ročník 2003 vybojoval 1. místo, dále Šárka Pallová a Tereza Altmanová.

Premiéru si odbudou Denis Vavruša a Jan Tihelka, vítěz mezi chlapci ročníku 2002. Spolu s nimi se za jednotlivce nominoval prvním místem za ročník 2005 Ondřej Křenek. Velkou šanci postoupit do finále na body má i Tomáš Furik, mezi chlapci ročníku 2006 stříbrný.

Výborně reprezentovali Rýmařov i další jednotlivci, František Sázel, Roman Hradil, Lukáš Loužecký, Ondřej Baslar, Helena Továrková, Alexandra Glacnerová, Renáta Andrýsková, Tereza Krečmerová a Natálie Struhárová. Přímý postup na republikové finále a nádherný bodový zisk přes 25 000 bodů dává tušit pěkné umístění mezi nejlepšími mladými sportovci z celé ČR.

Družstvo i jednotlivce čeká tvrdá prázdninová příprava a dřina, vynahrazená však možností znovu se zúčastnit tohoto mimořádného sportovního podniku. Po takto skvělém výkonu nezbývá než pogratulovat, držet pěsti a vyjádřit obrovské poděkování všem, kdo se o tento úspěch zasloužili.

za ZŠ Jelínkova Karel Toman