Okresní kolo OVOV 2016

. Publikováno v OVOV

V tradičním termínu, tj. v první květnový pátek, se ZŠ Jelínkova opět chopila organizace jednoho z osmdesáti okresních kol Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, pořádaných po celé ČR.

Jindy velmi rozmarné rýmařovské počasí celé akci neuvěřitelně přálo a celá soutěž mohla proběhnout na venkovním atletickém stadionu. Pro 8 přihlášených škol byl připraven půldenní pětiboj, kterého se zúčastnilo 7 osmičlenných družstev a 88 jednotlivců.

Rozhodčím a organizátorům pomáhalo na 130 žáků naší školy a celkově se tedy na stadionu pohybovaly bezmála tři stovky dětí. Závodníci absolvovali dvouminutové přeskoky přes švihadlo, dvouminutové kliky, hod medicinbalem, trojskok a jednu z volitelných disciplín, dvouminutový driblink nebo běh na 100m.

Ohromný počet pomocníků bylo opodstatněn velkým počtem závodících, zdvojením stanovišť pro všechny disciplíny a snahou o co nejobjektivnější rozhodování, především v obtížně posuzovaných klicích a přeskocích přes švihadlo.

Celá soutěž se naplno rozběhla po úvodním slovu garantky OVOV pro náš kraj, mistryně světa v trojskoku a olympioničky Šárky Kašpárkové, která se ochotně připojila k organizaci a v samotném závěru se zhostila předávání medailí a pohárů pro vítěze.

Nejen počasí, organizace a hladký průběh, ale i výsledky nám udělaly velkou radost. S náskokem dvou tisíc bodů zvítězilo domácí družstvo ve složení Karolína Ryšková, Kateřina Furiková, Šárka Pallová, Tereza Altmanová, Jan Jablončík, Denis Vavruša, Ladislav Ošťádal a Matyas Schwarz.

Do krajského kola pořádaného 8. června v Havířově spolu s nimi postoupili za jednotlivce Helena Továrková, Renáta Andrýsková, Tereza Krečmerová, Alexandra Glacnerová, Dalibor Šuba, Roman Hradil, František Sázel, Ondřej Křenek, Ondřej Baslar a Tomáš Furik.

V krajském kole bude hájit barvy Rýmařova i Natálie Struhárová z Gymnázia a SOŠ a za Dolní Moravici bude bojovat Amálie Vinohradníková.

Nejen jim, ale všem závodníkům a trenérům náleží velké uznání.

Celá akce by se neobešla bez souhry realizačního kolektivu, ochoty a výdrže pomocníků a hlavně ohromné podpory sportu na naší škole. Všem, kdo k úspěšnému průběhu i završení akce přispěli, vyjadřujeme obrovské poděkování.

za ZŠ Jelínkova Karel Toman

FOTO: Zatím dodáno nefunkční