Základní škola Jelínkova 1 Rýmařov obstála v pětiboji OVOV

. Publikováno v OVOV.

Po květnovém fantastickém vítězství naší školy v krajském finále a 7 místě na republikovém finále odznaku všestrannosti olympijských vítězů se tři školy našeho okresu dohodly na uspořádání pětiboje v této soutěži, neboť konkurence nespí, úroveň v této soutěži jde výrazně nahoru a navíc se tyto 5boje rozjely po celé republice v mnoha městech a na spoustě škol.

A tak se 17. prosince uskutečnilo první klání v soutěži „tří škol“ v krásné velké nové tělocvičně ZŠ Lichnov za účasti nejen jejich žáků, ale i vybraných žáků naší školy a ZŠ Zátor. Soutěž byla vypsána jako soutěž jednotlivců pro ročníky narození 2004-2000. Každá škola mohla přihlásit až 10 jednotlivců, domácí až 16. Všechny školy toho plně využily a tak soutěžilo 36 dětí. Naší školu reprezentovalo 10 vybraných žáků z 6 tříd navštěvující sportovní kroužek na naší škole zaměřený na atletiku a OVOV. Soutěžilo se v trojskoku, hodu medicinbalem, přeskoku přes švihadlo, lehu-sedu a driblinku. Vzhledem k tomu, že proti sobě soutěžili žáci s rozdílem věku až 4 roky a dívky a hoši dohromady, vytvořil ředitel školy a hlavní organizátor soutěže Ing. Ladislav Pleva speciální tabulku se vzorečkem na přepočítání věku a pohlaví, tak, aby v této soutěži mohli být hodnoceni všichni dohromady. Každou disciplínu hodnotil dvojnásobným počtem bodů z oficiální tabulky OVOV, takže žáci mohli virtuálně získat odznak zdatnosti. Ten získáte, pokud splníte všech deset disciplín tohoto projektu.

A skutečně, kromě jednoho, který nedokončil z důvodů nevolnosti celý 5boj, všichni by získali nějaký odznak. A jen těch nejtěžších, diamantových jich získalo 23 žáků. Z naší školy to bylo 8 z deseti soutěžících. Soutěž proběhla svižně za velké snahy všech zúčastněných a s některými opravdu mimořádnými výkony. A jak jsme dopadli? V absolutním pořadí skončila na druhém místě Karolína Ryšková, od šestého po osmé místo se seřadila děvčata Petra Motalová Petra, Helena Továrková a Lucie Tomečková, 13 skončila Tereza Altmanová, 17 Dominika Jirušová, 20 a 21 Rostislav Kotlár a Ladislav Ošťádal, na 25. místě pak ještě Lukáš Vyroubal. Karolína Ryšková výkonem 310 přeskoků ještě skončila 2 v této disciplíně. Vzhledem k tomu, že to pro mnohé byly první závody na 2 stupni mezi „velkými“, jsou tyto výsledky a hlavně jejich výkony příslibem do budoucna. Zároveň je třeba všechny vybrané reprezentanty naší školy pochválit za přístup k soutěži a slušné chování. Velký dík patří ZŠ Lichnov za skvělé závody a už se všichni těšíme na další 5boj, který se bude konat na ZŠ Zátor.