Upozornění v souvislosti s omezením provozu škol

1. V závislosti na vyhlášení nouzového stavu vládou ČR nebude na naší škole počínaje 16. 3. 2020 probíhat výuka žáků, a to až do odvolání. Od 16. do 18.3. 2020 pošlou učitelé informace k domácí přípravě dětí přes elektronickou žákovskou knížku nebo emailem.
2. Ve stejnou dobu nebude zajištěno stravování dětí ve školní jídelně.
3. Pokud bude někdo z rodičů potřebovat vystavit OČR (Ošetřování člena rodiny), může se telefonicky obrátit na paní G.Šimkovou v kanceláři školy na Jelínkově 1, (tel: 554255111).
4. Tělocvičny a jídelna budou zavřeny do 24.3. 2020

Další informace budeme dále zveřejňovat v závislosti na vývoji situace.

Vedení ZŠ Rýmařov, Jelínkova 1

Pokyny k Zápisu do 1. tříd

Základní škola Rýmařov, Jelínkova 1

Zápis dětí do 1.roč. pro školní rok 2020/2021

Vážení rodiče,

v souvislosti s mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví a vlády ČR k ochraně obyvatelstva před rozšířením onemocnění COVID-19 vydalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy opatření k organizaci zápisu pro školní rok 2020/2021.

Zápis do Základní školy Rýmařov, Jelínkova 1 bude probíhat bez přítomnosti dětí od 7. 4. do 24. 4. 2020. Zákonní zástupci podají řádně vyplněnou přihlášku k zápisu bez osobní přítomnosti ve škole několika způsoby, buď do datové schránky školy, emailem s elektronickým podpisem, poštou nebo osobně do poštovní schránky školy na budově ZŠ Jelínkova 1, Rýmařov.

Rodiče, kteří budou žádat o odklad školní docházky, ve stejném období a stejnou formou doručí vyplněné formuláře k odkladu, tj. žádost o odklad školní docházky, vyjádření školského poradenského zařízení /PPP,SPC/ a vyjádření dětského lékaře.

Pokud poradenské zařízení z časových důvodů vyjádření nevydá, správní řízení o zápisu se v těchto případech přeruší do doby vydání doručení školského poradenského zařízení.

Formuláře si mohou rodiče stáhnout na webových stránkách školy www.zsrymarov.cz – zápis do 1.ročníku.

vedení ZŠ Rýmařov, Jelínkova 1

Dokumenty: Žádost o odkladŽádost o přijetí

Informace pro rodiče dětí, kterým byl v loňském školním roce udělen odklad školní docházky: Rodiče již nemusí dokladovat žádné dokumenty k zápisu. U těchto dětí proběhl zápis v loňském školním roce a jsou již evidováni na naší ZŠ Rýmařov, Jelínkova 1.

Výuka online

On-line výuka
Vážení rodiče, žáci, od pondělí 30. března 2020 začíná na naší škole on-line výuka. Odpovědnost za výuku přebírá zase v co největší míře škola a naši učitelé.
Výuka bude probíhat podle stanoveného rozvrhu v lekcích. Rozvrh se dozvíte zde na webu (Rozvrhy tříd - pdf ) a prostřednictvím třídních učitelů, kteří rozvrh zašlou na školní účty žáků.
Výuka bude probíhat dle následujícího časového harmonogramu:
1. stupeň - každý den v týdnu:
  • 1. lekce 8,30 - 8,55 /platí pro 1.- 5.roč./
  • 2. lekce 9,30 - 9,55 /platí pro 1.- 5.roč./
  • 3. lekce 10,30 - 10,55 / platí pro 3. - 5.roč./
2. stupeň - každý den v týdnu:
  • 1. lekce 9,00 - 9,25
  • 2. lekce 10,00 - 10,25
  • 3. lekce 11,00 - 11,25
  • 4. lekce 12,00 - 12,25
Pozn. Pozor, v nových rozvrzích on-line výuky jsou uvedeny časy nastavené pro běžnou (prezenční) výuku a ty v tuto chvíli NEPLATÍ!
Řiďte se výše uvedeným harmonogramem. Jedna lekce trvá vždy 25 minut.

Důležité:
Pro on-line výuku je nezbytné používat školní žákovský účet, tedy Gmail ve tvaru Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Do účtu se žáci měli během tohoto týdne přihlásit dle pokynů v Bakalářích.
Dále bude třeba mít připojení na internet a při ruce některé z chytrých zařízení:
    - PC (nejlépe vybavené web kamerou - není nezbytná, mikrofonem, reproduktory nebo sluchátky),
    - notebook - většinou má web kameru i reproduktory integrované v sobě,
    - tablet android nebo iPad - mají v sobě kameru i mikrofon,
    - mobil - není příliš vhodný pro malé zobrazení, ale není-li jiná možnost, dá se použít.

Další informace budeme přidávat průběžně.

Vážení rodiče, žáci, prosíme Vás o trpělivost a toleranci při zavádění nových systémů do praxe.

Budete-li mít nějaké dotazy, kontaktujte prosím třídní učitele na mailu.

Mgr. Jan Jablončík
ZŠ Rýmařov, Jelínkova 1
Rýmařov 795 01
IČO 00852635

Konzultační hodiny ve školním roce 2019 - 2020

. Publikováno v Oznámení

Konzultační systém umožňuje přihlášení k jednotlivým učitelům a úsporu čekání v řadách na chodbě i ve velkém množství žáků a učitelů, které naše škola má.

Rodiče: http://rymarov.systemcontrol.eu/kalendar.php

Konzultační odpoledne na 2. stupni:

24. října 2019

28. listopadu 2019

26. března 2020

30. dubna 2020

28. května 2020.

Odkaz na konzultační hodiny se nachází v levém menu školního webu.

Odkaz níže v zeleném proužku je odkazem na přihlašovací systém, postup naleznete pod ním.

Učitelé:  http://rymarov.systemcontrol.eu

Rodiče: http://rymarov.systemcontrol.eu/kalendar.php

(Přihlašování je umožněno 14 dní před termínem, do té doby se možnost sjednat si schůzku neobjeví.)

Postup:

1) Po kliknutí na odkaz zvolte jméno učitele

(musíte kliknout na tzv. roletku, malá černá šipečka u okénka formuláře, pro oteření nabídky učitelů)

2) Ujistěte se, že si vybíráte správné datum konzultační schůzky

3) Klikněte na volné zelené pole dle času, který je k dispozici, vyplňte požadované údaje (koukněte i na bod 4) a klikněte na Zamluvit termín

4) !!!!      Heslo zaslané e-mailem, které je požadováno ve formuláři v bodě 3, je Vám zasláno v systému elektronické žákovské knížky, to použijte

Jiří Krupa