Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
1025823

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Nabízíme použitá funkční zařízení ze školní jídelny.

El. konvektomat RETIGO 20x 1/1 Vision                      80 000,- Kč

Myčka černého nádobí                                            80 000,-Kč

Myčka bílého nádobí s automatickým posuvem       100 000,- Kč

Dotazy případných zájemců odpoví Bc. Jana Egidová, vedoucí školní jídelny, tel. 554255130.

Přijímací řízení

V letošním školním roce se přijímacího řízení na střední školy zúčastnilo 77 žáků naší základní školy.

Na čtyřleté maturitní obory se hlásilo 55 žáků. Dvě naše žákyně byly přijaty již v únoru díky úspěšnému složení talentových zkoušek na obory s uměleckým zaměřením, konkrétně na obor uměleckořemeslné zpracování textilu.

Ostatní deváťáci se hlásili na obory bez talentové zkoušky. Ti byli přijímáni nejen podle známek dosažených na ZŠ, ale museli také vykonat povinnou jednotnou přijímací zkoušku z jazyka českého a matematiky. Všichni naši žáci u přijímací zkoušky uspěli se ctí a byli na základě svých výsledků přijati již v prvním kole přijímacího řízení na jednu ze dvou vybraných škol.

Budoucí maturanti budou studovat na gymnáziích v Bruntále, Jeseníku, Kroměříži, Olomouci i Rýmařově, sportovním gymnáziu v Novém Městě na Moravě, přírodovědném lyceu v Opavě, průmyslových školách v Brně, Bruntále, Hranicích, Šumperku a Uničově, stavební průmyslové škole v Opavě, zdravotnických školách v Ostravě a Šumperku, obchodních akademiích v Bruntále a Jeseníku, hotelové škole v Jeseníku a Opavě, polygrafické škole v Olomouci, Střední polytechnické škole v Olomouci, Střední škole logistiky a chemie v Olomouci, Střední lesnické škole v Hranicích, Střední škole cestovního ruchu v Krnově, Střední škole pro administrativu EU v Praze, Střední škole rybářské a vodohospodářské v Třeboni, Střední škole prof. Matějčka v Ostravě a pedagogických školách v Krnově a Přerově.

Na učební obory SŠ se hlásilo 22 žáků. Tito byli přijímáni na základě výsledků dosažených ve třech pololetích ZŠ (1. a 2. pololetí osmého ročníku a 1. pololetí devátého ročníku). Všichni byli přijati a budou se věnovat studiu oborů opravář zemědělských stojů, kuchař číšník, mechanik opravář motorových vozidel, autoelektrikář, kadeřník, krejčí, cukrář, řezník uzenář, výrobce potravin – mlékař, obráběč kovů či prodavač – aranžér květin.

Všem našim žákům gratuluji k přijetí na vybrané školy a do budoucna přeji hodně studijních úspěchů.

A nezapomeňte, jak praví klasik: Ke studiu je třeba míti nervy ocelové a zadek olověný!

Studiu zdar!! Mgr. Petr Brulík, výchovný poradce

Multimediální učebna

Jste zde: