Okrskové a okresní kolo ve florbalu žáků 2017

. Publikováno v Florbal

Starší i mladší chlapci ze ZŠ Jelínkova se v závěru listopadu zúčastnili florbalových přeborů základních škol. Jeden ze čtyř kvalifikačních okrsků pro zhruba dvacítku škol z Bruntálska hostilo Gymnázium a SOŠ Rýmařov.

 

Turnaje obou kategorií se odehrály během jednoho dne. Za naše mladší hochy nastoupili Jonáš Jablončík, Tomáš Furik, Jakub Gorčík, Jan Zapletal, Roland Wenzel, Tadeáš Procházka, Rostislav Polách, Marcel Mihál a Ondřej Křenek. Přestože s florbalem v podstatě začínají, podali dobrý a bojovný výkon a ve vzájemných zápasech nestačili pouze na hráče domácího gymnázia. V turnaji skončili na druhém, bohužel nepostupovém místě. Z našeho okrsku postupovali pouze vítězové a tak si kluci odnesli alespoň stříbro a pořádný herní zážitek. Starší chlapci v sestavě Adam Čermák, Jan Jablončík, Petr Vachuta, Jan Tihelka, Samuel Kajan a Matěj Papaj však nezaváhali ani v jednom zápase a zaslouženě postoupili do okresního finále hraného na sportovní hale ZŠ Janáčkova v Krnově.

Zde jejich soupisku doplnil ještě Ondřej Křenek z mladší kategorie. Na velké ploše se už hrálo systémem 5 + 1 a finále okresu Bruntál se zúčastnilo pět škol. Rýmařovským hráčům se po vyrovnaných a náročných utkáních podařilo vybojovat pěkné třetí místo. Všem florbalistům ZŠ Jelínkova děkujeme a držíme pěsti, neboť je čekají ještě 5 kol smíšené okresní žákovské ligy a další turnaje.

za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toman