Spřátelené weby

Počet zobrazených článků
1007581

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Pohár sekretáře Moravskoslezské florbalové unie

24. října se v Rýmařově podařilo uspořádat mimořádný podnik pro příznivce školního florbalu. Turnaj mladších a starších žáků pod záštitou a s finanční podporou bývalého extraligového trenéra a hráče, nyní sekretáře a koordinátora Moravskoslezské florbalové unie Roberta Segeti připravila ZŠ Jelínkova ve spolupráci s Gymnáziem a SOŠ.

K akci bylo přizváno 6 družstev z pěti škol. Většinou pravidelní účastníci Okresní florbalové ligy se utkali systémem “každý s každým“ o poháry, diplomy a florbalové vybavení. Na sportovní hale rýmařovského gymnázia bylo odehráno celkem 15 zápasů, pohledných, napínavých, bojovných, ale férových.

Ze zisku zlatého Poháru sekretáře MSFU a hlavní ceny se radovalo A družstvo ZŠ Jelínkova (Adam Čermák, Matěj Papaj, Ondřej Cíleček, Jan Tihelka, Ondřej Křenek, Jan Jablončík, Samuel Kajan), které porazilo všechny soupeře a jehož útočník Jan Jablončík se s osmnácti trefami stal nejlepším střelcem turnaje. Na druhém místě se umístila ZŠ Jesenická Bruntál, s níž byl odehráno nejdramatičtější utkání. Za ní skončili hráči ZŠ Vrbno pod Pradědem, kteří v rozhodujícím zápase o třetí místo porazili domácí Gymnázium a SOŠ. Pátí byli kluci ze ZŠ Okružní Bruntál a šesté místo patřilo B družstvu mladších hochů ZŠ Jelínkova (Jonáš Jablončík, Tadeáš Procházka, František Moják, Roland Wenzel, Rostislav Polách, Tomáš Furik, Jan Zapletal a Marcel Mihál), kteří si spolu vyzkoušeli svůj první velký turnaj.

K vyhlašování výsledků a předávání cen se dostavil další zástupce Českého florbalu a Moravskoslezské florbalové unie, hráč i trenér a zároveň rýmařovský rodák Zdeněk Cholek, který byl s pořádáním soutěže, úrovní hry i chováním zúčastněných velmi spokojen. Všechna družstva byla náležitě odměněna nejen věcně, ale i pěknými herními zážitky. Poděkování patří hráčům i trenérům, zástupcům Českého florbalu a MSFU, rýmařovskému Gymnáziu a SOŠ, které ochotně poskytlo sportoviště, ZŠ a MŠ Karlovice za zapůjčení herních mantinelů a Lucii Ondrákové za výborné fotografie.

Budeme rádi, když se podobná akce do Rýmařova vrátí.

za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toman

Sportovní život školy

Multimediální učebna

Jste zde: