Velké finále RBP Street Hockey 2017

. Publikováno v Florbal.

ZŠ Jelínkova si připsala další účast ve finále největšího florbalového turnaje pořádaného na Moravě. Pod záštitou regionální TV Polar a RBP pojišťovny byl 20. dubna slavnostně ukončen 14. ročník soutěže Street Hockey, která se koná po celém Moravskoslezském a Olomouckém kraji a okrese Vsetín.

Od února se probíhala školní, oblastní a předfinálová kvalifikační kola, do kterých se tradičně zapojilo několik stovek škol. 64 nejlepších týmů se utkalo vyřazovacím způsobem na sportovní hale v Ostravě-Dubině. Družstvo, které tvořili Adam Čermák, Jan Jablončík, Ondřej Křenek, Filip Köhler, Matěj Papaj a Jiří Palla se dostalo po těžkém boji do druhého kola.

Za stavu 4:4 proti Havířovu musela rozhodnout až mnohonásobná série trestných střílení, kterou bez dechu sledovala celá hala a po které nakonec Rýmařov podlehl. Hrdinou se stal Jirka Palla, který jako jediný proměnil všechny nájezdy a do poslední chvilky udržoval naději na postup.

Naši hráči sice nepostoupili v turnaji tak daleko jako v předchozích letech, ale odvezli si ohromný herní zážitek, sledovali výborné zápasy jiných družstev a doprovodný program, hlavně však měli za zády fantastické publikum.

Jako vždy se spolu s hráči vydali soutěžit i fanoušci z řad spolužáků. Atmosférou, kterou v hale vytvořili pod taktovkou pana učitele Petra Pally, ohromili pořadatele natolik, že získali zájezd a volný vstup do Akvaparku v Kravařích.

Všem hráčům i fandícím nadšencům moc děkujeme.

Karel Toman, ZŠ Jelínkova 1