Krajské kolo Poháru Rozhlasu 2019

. Publikováno v Atletika.

27.5. se v Opavě na Tyršově stadionu konalo krajské finále 51. ročníku Poháru Rozhlasu v lehké atletice žactva. Setkalo se zde devět škol Moravskoslezského kraje a barvy Rýmařova tu hájila hned tři družstva ze ZŠ Jelínkova. Z okresního kola postoupili starší hoši a spolu s nimi starší i mladší dívky.

Díky krásnému počasí a účasti výběrů sportovních škol zde byly jako obvykle vidět parádní výkony na nejvyšší úrovni žákovské atletiky, především ve starších kategoriích. Např. ve skoku dalekém padla za regulérního větru hranice sedmi metrů (přesněji 7,02 – třetí nejlepší žákovský výkon v historii!), ve vrhu letěla čtyřkilová koule téměř 15,5m, vynikající časy byly změřeny ve sprintech i vytrvalostních bězích atd..

Naši soutěžící mají možnost být u toho, nechat se strhnout a snažit se o co nejlepší výsledky. V soutěži družstev se mladší i starší dívky shodně umístily na sedmém místě, starší hoši na nepopulárním, ale cenném místě čtvrtém. Individuálně si nejlépe vedl Jan Baran, který ve skoku vysokém starších hochů skončil druhý, dále se podařilo získat několik dalších pěkných umístění do desátého místa v ostatních disciplínách. Našim závodníků děkujeme za výbornou reprezentaci v průběhu celé soutěže,