Krajské kolo OVOV 2018

. Publikováno v Atletika

30. května uspořádala ZŠ M. Kudeříkovév Havířově krajské finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, kterého se zúčastnilo 16 škol našeho regionu. Soutěžilo se v šestiboji zahrnujícím běh na 60m, skok daleký, hod míčkem, dvouminutové shyby a lehy-sedy a volitelné disciplíny, běh na 1000m nebo basketbalový driblink mezi metami.

 

Rýmařovské družstvo ZŠ Jelínkova 1 nastoupilo ve složení Ivana Hořínková, Lenka Valášková, Alexandra Glacnerová, Karolína Knapková, Ivan Kotlárik, Jiří Palla, Jan Kovář aTomáš Furik. Doplňovali je jednotlivci Jan Baran, Veronika Tihelková, Lucie Škarupová, Kryštof Kovařík, Ema Žáková, Lucie Nebesová, Karolína Peňázová, Tereza Papajová a Dominika Grussová. Téměř všichni závodníci pouhý den předem absolvovali náročné krajské finále Poháru Rozhlasu. Nedali to na sobě znát a bojovali se silnou konkurencí na rozpáleném stadionu s chutí a ze všech sil. 

Družstvo se nakonec umístilo na šestém místě. Dobře se vedlo jednotlivcům. Jan Baran skončil mezi hochy roč.2003 druhý, v roč.2004 byli Jan Kovář šestý a Ivan Kotlárik desátý. Za roč.2005 se na třetím místě umístil Kryštof Kovařík, za roč.2006 na druhém místě Tomáš Furik. Mezi dívkami roč.2003 skončila Lucie Škarupová šestá, v roč. 2006 Ema Žáková devátá a v roč. 2008 Tereza Papajová třetí.

Postup na republikové finále tentokrát družstvu unikl, přesto na něm bude mít Rýmařov své zastoupení, neboť na body postoupil Kryštof Kovařík a šanci mají i další jednotlivci na druhých a třetích místech. Krajské finále OVOV uzavřelo bohatou a pestrou sportovní sezónu školního roku 2017/2018. Všichni kluci a holky z Jelínkovy 1, kteří se celoročně připravovali a účastnili se mnoha závodů nejrůznějšího zaměření si zaslouží velké uznání, poděkování, řádný odpočinek a krásné prázdniny.

za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toman (foto i text)