Spřátelené weby

Počet zobrazených článků
1007596

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Krajské finále Poháru Rozhlasu 2018

Čyři družstva ze ZŠ Jelínkova postoupila do krajského finále Poháru Rozhlasu v atletice, které se konalo 29. dubna v Opavě na Tyršově stadionu. Jako obvykle se zde sešel výkvět mládežnické atletiky severní Moravy. Pro naše závodníky a závodnice je to jedinečná příležitost poměřit s těmito výběry své síly, zblízka vidět velmi hodnotné výkony, vylepšit osobní i školní rekordy a leckdy se i prosadit.

Mladí atleti ze severomoravských sportovních škol pravidelně postupují a často i vítězí na republikových finále a dokazují, že náš kraj je kvalitní sportovní líhní a to nejen atletickou.

Medailové ambice zde naše družstva zpravidla nemívají, za zmínku však stojí individuální umístění závodníků, od stupňů vítězů do desátého místa. Mladší žák Pavel Dudek vyhrál hod míčkem a skončil šestý ve skoku vysokém, Kryštof Kovařík zvítězil ve skoku vysokém a jako jednotlivec se celkově umístil na sedmém místě. Milan Pospíšil byl v dálce sedmý, Jonáš Jablončík osmý a ve výšce desátý. Mezi mladšími žákyněmi vybojovala Karolína Knapková čtvrté místo ve výšce a šesté v dálce. Osmá byla ve skoku dalekém Veronika Švehlová a čtvrté místo v hodu míčkem se povedlo Kateřině Malé.

Starší žák Ladislav Ošťádal vybojoval čtvrté místo ve skoku vysokém, Roman Hradil byl v dálce šestý a Jan Tihelka desátý. Dominika Jirušová se umístila na osmém místě ve vrhu koulí a Tereza Altmanová se pátým místem ve sprintu, skokem dalekým na hranici pěti metrů a bodovým ziskem ze štafety stala třetí nejlepší jednotlivkyní Moravskoslezského kraje mezi staršími žákyněmi. Pěkné výsledky se povedly v běhu na 4x60m i dalším závodícím. Starší žáci Kotlár – Loužecký – Vyroubal – Tihelka doběhli na pátém místě, mladší žákyně Švehlová – Cicková – Pospíšilová – Knapková získaly šesté místo, starší žačky Altmanová – Valášková – Hořínková – Jirušová místo sedmé.Mladší hoši Kovařík – Sázel – Pátík – Křenek dosprintovali osmí a Pospíšil – Karvay – Wenzel – Furik devátí.

Družstva celkově skončila v pořadí od pátého do sedmého místa. Krajského finále se zúčastnila celá řada dalších závodníků a závodnic. Jubilejní padesátý ročník absolvovali se ctí a ti nejstarší z řad deváťáků si atletiku v dresu Jelínkovy užili naposled. Všem patří velké poděkování za náročnou přípravu, nasazení a výbornou reprezentaci.

za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toman (text) Lucie Ondráková a Helena Továrková (foto)

Sportovní život školy

Multimediální učebna

Jste zde: