Olympiáda v českém jazyce

. Publikováno v Uncategorised

Ke konci kalendářního roku se vždy děti těší nejen na Vánoce, ale i na různé soutěže, v nichž mohou uplatnit svůj talent v tom či onom oboru. Pro žáky, kteří mají rádi český jazyk a jeho zapeklitá úskalí, se ve čtvrtek 12. 12. 2019 konalo školní kolo Olympiády v českém jazyce.

Soutěž byla určena pro žáky 8. a 9. ročníku a ti tentokrát dorazili ve slušném počtu, aby se utkali se svými kamarády v hrátkách se slovíčky nebo větnými celky v podobě přísloví apod. Po testu plném ošemetných otázek a úkolů se žáci vrhli s propiskami na své papíry, aby zkonstruovali pokud možno vtipně a bravurně se tvářící slohovou práci hodnou srovnání s předními světovými spisovateli.

Všech dvacet odvážných řešitelů se popralo s úkoly se ctí, téměř nikdo se předem ani v průběhu nevzdal (alespoň v první části práce), a všem patří velký dík.

Nejúspěšnějšími řešitelkami jsou:

1. místo:              Michaela Ludvarová z 9. D a Karolína Rajzlerová z 8. C (obě 39 bodů z 50)

2. místo:              Kateřina Oláhová z 9. A (38 bodů)

Vítězkám gratulujeme! Poražené nelitujeme, protože i ti byli dobří. Dvě nejlepší účastnice budou na konci ledna reprezentovat naši školu v krnovské aréně, těm přejeme hodně štěstí.