Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
962412

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Školní družina v pátek 28. června

V pátek 28. června / den vysvědčení / je provoz školní družiny od 6.00 - 11.30 hod. Obědy se vydávají od 10.30 hod. Děkujeme Vám za spolupráci a přejeme pohodové prázdniny a dovolenou.

Kolektiv vychovatelek

 

Požadavky na sešity v příštím školním roce 2019/2020

Požadavky na sešity 2019/2020 (PDF)

Saturnin a my

A koho by nakonec nelákala místa čerstvých koblih v noblesní kavárně v období prvorepublikové idyly? Lidi bez fantazie, lidi s fantazií, dokonce i ty, kteří se nemohou rozhodnout ani pro jediné, samozřejmě i ostatní ztraceně nepatřící vlastně vůbec nikam.  

Číst dál: Saturnin a my

Úspěšná výprava ZŠ Jelínkova na PĚTIBOJ ODZNAKU VŠESTRANNOSTI

V úterý 23. ledna 2018 se v Brně konal PĚTIBOJ ODZNAKU VŠESTRANNOSTI, který byl jediný na Moravě, což naznačovalo velmi kvalitní obsazení družstvy z celé Moravy. Toto sportovní klání je součástí projektu OVOV pod patronací České olympijské a.s.

Číst dál: Úspěšná výprava ZŠ Jelínkova na PĚTIBOJ ODZNAKU VŠESTRANNOSTI

Vzpomínka na Vánoční jarmark.

Stalo se již tradicí, že naše ZŠ Jelínkova pořádá v době před svátkem Mikuláše vánoční jarmark.
Nebylo tomu jinak ani letos. Na 1.12. si žáci připravili pod vedením paní učitelek drobné dárečky, které byly k vidění právě na tomto jarmarku.

Číst dál: Vzpomínka na Vánoční jarmark.

Rýmařováci nezabloudili v Bludišti

Koncem dubna dostali žáci ZŠ Jelínkova možnost zúčastnit se natáčení stále populárního soutěžního pořadu Bludiště. Připravil se na to čtyřčlenný tým a doprovod čtyřiceti skvěle fandících příznivců.

Číst dál: Rýmařováci nezabloudili v Bludišti

Pozvánka na Vánoční jarmark

Dovolte, abych Vás jménem naší školy pozvala na náš tradiční Vánoční jarmark. 

 

Markéta Míčková

Tak jsme zase šplhali 3

V pondělí 18. dubna 2011 se nejlepší žáci 1. - 5. tříd utkali se svými soupeři z Břidličné a Staré Vsi.

Atmosféra byla bojovná, závodníci odhodlaní, vítězné časy braly dech. O vítězích rozhodovoly desetiny, pevné nervy a určitě svou roli sehrál
poctivý trénink.

Děkuji všem závodníkům, trenérům, hostům a gratuluji vítězům.

Mgr. Pavla Sekaninová

Tak jsme zase šplhali 2

V pondělí 18. dubna 2011 se nejlepší žáci 1. - 5. tříd utkali se svými soupeři z Břidličné a Staré Vsi.

Atmosféra byla bojovná, závodníci odhodlaní, vítězné časy braly dech. O vítězích rozhodovoly desetiny, pevné nervy a určitě svou roli sehrál
poctivý trénink.

Děkuji všem závodníkům, trenérům, hostům a gratuluji vítězům.

Mgr. Pavla Sekaninová

nn

 
Již třetí rok po sobě se žáci naší základní školy Jelínkova 1 zúčastnili okresního finále ve šplhu na Střední pedagogické a zdravotnické škole v Krnově. A opět potvrdili, že jsou v této nejen silové, ale i koordinační disciplíně nejlepšími v našem okrese. Letos jsme navíc poprvé soutěžili i v kategoriích starších žáků a žákyň. Čtyři naše družstva po třech až čtyřech závodnících si vedla výborně a žáci získali velké množství individuálních úspěchů.
 
 
Read More
 
 
V kategoriích mladších žáků a žákyň jsme podobně jako loni suverénně dominovali, zvítězili v družstvech a posbírali všechna umístění na stupních vítězů. Okresním přeborníkem u mladších hochů se stal Petr Zahradník ze 7. A, na druhém místě jen dvě setiny za ním se umístili Tomáš a Aleš Janíkovi ze 7. C a 7. A se shodným časem. V mladších dívkách zvítězila Kateřina Sekaninová z 6. C, druhá skončila již ostřílená sběratelka sportovních úspěchů Veronika Murínová ze 7. A, a na třetím místě největší překvapení Klára Mackurová ze 7. C. Výborně šplhala i Zlatuše Zobalová z 6. C, která skončila jen s nepatrným odstupem celkově na pěkném pátém místě. V kategoriích starších žáků i žákyň se obě družstva umístila na druhém místě a vybojovala si tak postup do krajského finále, které se bude konat v březnu příštího roku ve Frýdku Místku.
 
Postup z okresního finále je bohužel jen pro starší žáky, žákyně a střední školy. Naprosto suverénní byla Hana Kitschuchová, která tak získala titul okresní přebornice už po třetí za sebou. Navíc byla jak nejrychlejší, tak i součtem svých dvou šplhů absolutně nejlepší dívkou ze všech ten den soutěžících skoro 40 závodnic. Dobře ji v družstvu sekundovaly a naši školu reprezentovaly Tereza Krywdová a Anička Niklová. Všechny tři jsou z 8. B. Všichni již zmiňovaní žáci a žákyně šplhali na tyči s přírazem. Ale starší hoši šplhali na laně bez přírazu, tedy jen za pomocí rukou. Mirek Král z 8. C skončil celkově třetí. Výborně šplhali i ostatní členové družstva David Čermák, Lukáš Prášil oba rovněž z 8. C a Petr Žváček z 9. C.
 
Je třeba všem našim závodníkům poděkovat za vzornou reprezentaci školy, jejich slušnému a sportovnímu chování na závodech a za jejich vesměs poctivou měsíční přípravu a docházku na tréninky včetně školního kola pojatého jako nominačních závod. V dnešní často konzumní a sobecké době tato skupinka dětí věnovala svůj čas ráno nebo odpoledne na zdokonalení se ve šplhu a k prezentaci naší školy ve sportu, když mnoho jejich podobně talentovaných či lepších spolužáků se poflakuje po ulicích nebo sedí doma u počítače.
 
Zpracoval Mgr. Miloslav Slouka, učitel Tv, trenér a doprovod žáků v Rýmařově 12. 12. 2010

Multimediální učebna

Jste zde:
„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich