Krajské finále Poháru Rozhlasu a Atletický čtyřboj 2015

. Publikováno v Atletika.

Okresn florbalov liga Petra Motalov

Do letošního krajského kola prestižní atletické soutěže žactva se podařilo postoupit dvěma družstvům ZŠ Jelínkova. Mezi výběr Moravskoslezského kraje se probojovala mladší děvčata spolu s mladšími hochy.

19. květnu na opavském Tyršově stadionu přálo počasí a vzhledem k obecně vysoké úrovni severomoravského mládežnického sportu zde byla k vidění špičková žákovská atletika. Naši sportovci zde měli možnost porovnat své výkony s velmi vyspělými závodníky, kteří se pravidelně kvalifikují na republiková finále. Oběma družstvům se podařilo překonat své bodové zisky z okresního kola a shodně skončila na velmi uspokojivém osmém místě.

Podobně jako v Krnově nás i přes zranění a absence hodnotně reprezentovali Matyas Schwarz, Rostislav Kotlár, Jan Tihelka, Pavel Juřátek, Martin Jančík, Petr Juřena, Ladislav Ošťádal, Jakub Hanek, Lukáš Vyroubal, Dalibor Šuba, Petr Andrýsek a Adam Hamerka, Tereza Jandelová, Helena Továrková, Lucie Ondráková, Karolína Ryšková, Kateřina Furiková, Dominika Jirušová, Lucie Tomečková, Adéla Stržínková, Tereza Altmanová a Šárka Pallová.

Starší žáci a žákyně dále absolvovali okresní finále v Atletickém čtyřboji, které se konalo 22. května v Krnově. 12 soutěžících absolvuje kombinaci čtyř atletických disciplín, přičemž všichni startují v běhu na 60 a 800/1000m a rozdělí si skok vysoký a daleký, hod míčkem nebo vrh koulí. Víceboje kladou značné nároky nejen na sportovní všestrannost atleta, ale i na jeho odolnost a schopnost soustředit se na odlišné disciplíny. I zde byli naši reprezentanti úspěšní, starší dívky ve složení Barbora Kuzmíková, Aneta Krajcarová, Karolína Koláriková, Lucie Mikesková, Sabina Turtáková a Klára Zifčáková vybojovaly bronzové medaile a starší chlapci v sestavě Matěj Čikl, David Turták, Roman Lasovský, Tomáš Nebes, Michal Pastyřík a Patrik Král získali stříbro.

Patrik Král se navíc stal nejlepším vícebojařem v hodnocení jednotlivců. Letošní náročnou, ale úspěšnou sportovní sezónu máme téměř za sebou, před námi je ještě krajské finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v Havířově, kde se ještě naposled v tomto školním roce utkáme se sportovní elitou Moravskoslezského kraje.

Děkuji našim závodníkům, kteří zvládají náročné tréninkové a soutěžní vytížení a zároveň stíhají příkladně plnit své školní povinnosti, stejně jako všem, kdo se na jejich přípravě podílí.